SHBA: Delegacioni nga Lugina u prit sot nga organizata shqiptaro-amerikane Vatra

Read Time:40 Second

Delegacioni i Luginës së Preshevës po vazhdon takimet lobuese me zyrtarë të lartë të Presidentit Biden

Sot, delegacioni i Luginës së Preshevës është pritur në takim nga përfaqësues të organizatës Vatra.

Bashkë me delegacionin nga Lugina ishte edhe zoti Faton Bislimi i cili pas takimit deklaroi:

“Pas një dite me angazhime e takime lobuese e avokuese për kauzën e drejtë të Luginës së Preshevës, në mbrëmje u mirëpritëm në VATRA, organizatën e themeluar fillimisht nga Noli e Konica. Aty ishte edhe Ipeshkvi i Kosovës z. Dodë Gjergji.
Vatra si një organizatë komunitare e me vlerë historike për shqiptaro-amerikanët do të jetë në përkrahje të plotë të angazhimit tonë dhe Ligës për kauzën e Luginës. Bashkerisht do bëjmë atë që duhet, atë që ia kemi borxh vëllezërve e motrave tona në Luginë!”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Peter Stano: Albin Kurti, nëse don mundë të përfshije në delegacion edhe përfaqësues nga Lugina e Preshevës
Next post Pas takimit me delegacionin e Luginës së Preshevës, Escobar nesër vjen në Kosovë