SHBA ja ka bërë me dije Serbisë: “Për 36 orë ta kolapsojmë ushtrinë nëse sulmon Kosovën”

Read Time:47 Second

Ish-kryeinspektori i Agjencisë së Inteligjencës Kosovare (AKI), Burim Ramadani, ka thënë se SHBA-ja e ka paralajmëruar Serbinë se nëse ndërhyn me ushtri në Kosovë atëherë do t’ia kolapsojë ushtrinë për 36 orë.

Sipas tij tij, ky paralajmërim ka ndodhur në tetorin e vitit të kaluar.

Ai ka thënë se më shumë ka gjasa të ketë konflikt në Bosnje dhe Hercegovinë sesa në Kosovë.

“Edhe SHBA-të, duke folur në emrin të NATO-s, diku në javën e parë të tetorit, e kanë paralajmëruar Serbinë që çfarëdo lloj ndërhyrje ushtarake në Kosovë do të përfundojë me 36 orë me dorëzim të plotë të Serbisë. Pra e kemi të konfirmuar”, ka thënë Ramadani në Pressing.

”Po ju them që komandantit të atëhershëm të KFOR-it i ka kërku që KFOR-i të rrinë në kazerma gjatë atyre 36 orëve, që ushtari i KFOR-it të mos lëndohet. Pra po flasim për fuqinë ajrore”, ka thënë Ramadani.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Besnik Bislimi takoi përfaqësues të mediave në gjuhën shqipe nga Lugina e Preshevës
Next post Raketat e Ushtrisë së Kosovës do të godasin tanke deri në 4 mijë metra larg