Home » Lajme, Vendore » SHEFI I ZYRËS NDËRLIDHËSE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BEOGRAD VIZITON BUJANOCIN

SHEFI I ZYRËS NDËRLIDHËSE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BEOGRAD VIZITON BUJANOCIN

Jetish Jashari, shef i zyrës ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd ka vizituar komunën e Bujanocit, ku është pritur nga kryetari i komunës z. Arifi. Gjatë takimit, në frymë vëllazërore u diskutuan temat aktuale në Bujanoc dhe rajon, dhe edhe kësaj here u sigurua mbështetja e Republikës së Kosovës për qytetarët e komunës së Bujanocit. Kryetari Arifi shfrytëzoi rastin që edhe gjatë këtij takimi ta falemnderojë Qeverinë e Republikës së Kosovës për ndihmën financiare për sanimin e dëmeve gjatë vërshimeve.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch