Home » Lajme, Vendore » Shembet tavani në sh.f “ prof.Ibrahim Kelmendi” – shpëtojnë nxënësit

Shembet tavani në sh.f “ prof.Ibrahim Kelmendi” – shpëtojnë nxënësit

Pak para pushimit te gjate rreth orës 11 gjate paradites se sotme ne Sh.f “ prof.Ibrahim Kelmendi “ është shembur tavani por për fat të mirë nuk është lënduar asnjë fëmijë.

Gjatë paradites së sotme , diku rreth orës 11 – të , në shkollë fillore prof Ibrahim Kelmendi është shembur dyshemeja tek tualetet.

Sipas zv.drejtorit Ymer Kamberi në momentin kur ka ndodh rasti nxënësit kanë qenë  në mësim dhe për fat të mirë nuk ka pas të lënduar.

Por raste të tilla ka edhe në hapësirat e tjera , aty ku çdo ditë rrezikohet jeta e nxënësve. Në shkollën fillore prof Ibrahim Kelmendi çdo ditë gravitojnë mbi 1500 nxënës , të cilët pas këtij rasti do të jenë të rrezikuar nëse nuk evitohet këto rreziqe.

Rtv Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch