Home » Sport » Shkolla e futbollit Furra WVP – merr vendin e dytë në turneun “ Ardhmëria “

Shkolla e futbollit Furra WVP – merr vendin e dytë në turneun “ Ardhmëria “

Djelmoshat e trajnerit Fuat Shabani , kanë arrit më marrin vendin e dytë në turneun “ Ardhmëria “ në Ferizaj. Ky sukses I shkollës së futbollit Furra WVP ,tregon për talentët e futbollit që ka Presheva.     Ky ekip në mesin e shumë shkollave më të njohura nga Kosova e Maqedoni , ka arrit që me rezultate bindëse të mposht kundërshtarët , ku këta talentë janë vëzhguar edhe nga shumë ekspert të futbollit. Ata janë një ekip unik dhe sukseset tashmë janë të pashmangshme.

Trajneri Fuat Shabani gjatë shënimit të këtij suksesi i  ka thënë RTP se këta djelmosha janë e ardhmja e sportit .

Shkolla e futbollit Furra WVP  ,në çdo garë sportive brenda dhe jashtë vendit arrin të jetë në mesin e tri ekipeve më të mira, duke i sjellë gjithnjë Preshevës trofe.

RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch