Home » Lajme, Shëndetësi » Shoqata e Mjekëve të Luginës apelon qytetarët që t’mos hezitojnë

Shoqata e Mjekëve të Luginës apelon qytetarët që t’mos hezitojnë

Apel qytetareve
Ne si Shoqatë nuk mund te rrim duarkryq , por ju bejm thirrje te gjithe qytetareve si ne Bujanoc ashtu edhe ne Presheve qe nese verejne ndonje simptom si: humbja e shijes ne hund dhe goje, temperatur disa dite , kolle e thate , frymezenie me ndjenje te frymemarrjes se shkurte, ne te lajmerohen ne Kovid – ambullantat perkatese qe te trajtohen ku kontrollohen nga mjeku kujdestar, te behen analizat , behet grafi e mushkerive u jepet terapia perkatese dhe behet TESTI PCR ne raste te dyshimta ku per kete vendos mjeku.
Ju lutemi mereni kete apel si keshill te rendesishme qe ti ruani te afermit e tuaj.
Me rrespet nga Dr Bekim Arifi Otorinolaringolog
Kryetar i Shoqates Mjeket e Lugines

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch