Home » Lajme, Vendore » Shoqata e Muhaxhirëve në Kosovën Lindore do të merr pjesë në Protestën në Bujanoc

Shoqata e Muhaxhirëve në Kosovën Lindore do të merr pjesë në Protestën në Bujanoc

Ne Shoqata e Muhaxhirëve në Kosovën Lindore do të marrim pjesë në Protestën që do të mbahet të Premtën më 01 shkurt 2013 në Bujanoc, në ora 13:00. Kjo për këto arsye:

 

Ne jemi të mendimit se kjo protestë e solidarizimit është vazhdimësi e protestave që u mbajtën nga shqiptarët në Preshevë, Prishtinë, Amerikë New York para OKB-së, Brukxell etj. dhe si e tillë është një hap përpara të ngritjes të zërit të së vërtetës për të drejtat e shqiptarëve në Kosovën Lindore.

Në i bëjmë thirrje të fuqishme të gjithë bashkëkombësve tanë kudo që janë që së bashku me ne të bashkohen në protestën e Bujanocit për Preshevë, Medvegjë e Bujanocë  për t’i treguar  botës së qytetëruar demokratike se shqiptarët janë të diskriminuar nga Serbia pan-sllaviste e Beogradit. Krah për krah me vëllezërit dhe motrat e Kosovës Lindore në këto kohëra të zymta të kombit shqiptar është edhe Shoqata e Muhaxirëve në Luginë të Preshevës.

 

 

Krytari: Reshat Avdiu

 

Shoqata e Muhaxhirëve të Preshevës

reshatavdiu@yahoo.com

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress