Home » Lajme » Shoqata Vatra në përkrahje të të gjitha subjekteve politike dhe organizatave joqeveritare, organizon protestë paqësore kundër diskriminimit sistematik që po i bën Serbia shqiptarëve në Kosovën Lindore

Shoqata Vatra në përkrahje të të gjitha subjekteve politike dhe organizatave joqeveritare, organizon protestë paqësore kundër diskriminimit sistematik që po i bën Serbia shqiptarëve në Kosovën Lindore

Njoftohen të gjithë qytetarët se, më 07. 10. 2011(e premte) në ora  14.00 para Teatrit të Qytetit në Gjilan, shoqata “VATRA” në përkrahje të të gjitha subjekteve politike dhe organizatave joqeveritare, organizon protestë paqësore kundër diskriminimit sistematik që po i bën Serbia shqiptarëve në Kosovën Lindore (Preshevë, Bujanoc, Medvegjë).

Andaj, të nderuar vëllezër dhe motra, ju ftojmë që të protestojmë gjithë së bashku me moton:

“PRESHEVA, MEDVEGJA E BUJANOCI

JANË KOSOVË”

 

Mos harroni, të gjithë në protestë!

 

                                          SHOQATA  “VATRA”

                                                                    _________________

One Response

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch