Home » Lajme » Shpend Ahmeti, e ka fituar edhe një mandat në krye të Kryeqytetit

Shpend Ahmeti, e ka fituar edhe një mandat në krye të Kryeqytetit

Fitorja e Shpend Ahmetit është konfirmuar pas numërimit të votave me kusht dhe të atyre me postë.

Z. Ahmeti ishte dhe mbeti para Z. Abrashi vetëm me 128 vota epërsi.

Kryetarei i Prishtinës, Shpend Ahmeti është fitues i garës për Prishtinë me c’rst ka marrë mandatin e dytë për ta udhëhequr kryeqytetin e Kosovës.

Pas numërimit të votave me kusht dhe me postë, z. Ahmeti e fitoi garën në Prishtinë pasi bëri koalicion me AKR-në dhe kandidatin e këtij subjekti për Prishtinë,  z. Rrahim Pacolli.

Ky është mandati i dytë i Vetëvendosjes në Prishtinë derisa më herët këtë qytet e kishte udhëhequr LDK-ja.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch