Home » Lajme » SHPËRBËHET DEGA E PARTIS PËR VEPRIM DEMOKRATIK NË BUJANOC DHE DY NËNDEGËT NË TËRRNOC DHE LLUQAN

SHPËRBËHET DEGA E PARTIS PËR VEPRIM DEMOKRATIK NË BUJANOC DHE DY NËNDEGËT NË TËRRNOC DHE LLUQAN

Me formimin e subjektit të ri në komunën e Bujanocit Partia Demokratike, (PD) me në krye Mr. Nagip Arifin, PVD, për momentin mbetet pa degë në komunën e Bujanocit dhe pa nëndegë në fshatrat Tërrnoc dhe Lluqan.

 

 

Me vet faktin se nga kryesia e degës së PVD-së, janë tërhequr 7 anëtarë nga 15 sa numëron kjo kryesi, është mëse e qartë se, kjo deg në komunën e BUjanocit për momentin është shpërbërë.

Anëtarët të cilët kanë dhënë dorëheqje nga kryesia e degës së PVD-së, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët për dorëheqje.

Po të njejtën ditë është shpërbërë edhe nëndega e PVD-së në fshatin Tërrnoc, ku nga kryesia e kësaj nëndege nga gjithsej 14 anëtarë janë tërhequr 11 prej tyre.

 

 

Siq bëhet e ditur edhe nëndega në fshatin Lluqan është shpërbërë edhe atë në mënyrë kolektive, kryesia e kësaj nëndege ka dhënë dorëheqje të parevokueshme.

Vlenë të theksohet se, përveq anëtarëve të PVD-së të cilët sot janë deklaruar se veprimtarinë e vetë do ta ushtrojnë në PD, edhe anëtarë të Partive tjera që veprojnë në komunën e Bujanocit sot janë deklaruar si veprimtarë të Partisë Demokratike.

 

 

 

Burimet nga terreni bëjnë të ditur, se ditëve në vijim priten edhe shpërbërjet e nëndegëve të PVD në fshatrat tjera të komunës së Bujanocit.

 

 

 

 

 

 

 

Bujanoc 18 qershor

Mukarrem Ahmeti

This rousing cover of prince’s little red www.paper-writer.org/ corvette tellsthe story of the french queen everybody loves to hate

2 Responses

 1. Preshevarja 65 thotë:

  Formoni, formoni,
  shum shpejt pom duket dot KEMI sa SHTEPI aq edhe parti?!,
  e kendej SERIJA luan me ne SHQIPTART si MACA me MI…
  Ne vend se NE me u BASHKU ende copa copa jemi duke u coptu, e shkau i zi gjitha qellimet duke i realizu…

 2. i deshpruari thotë:

  po po o vllezer a e dini se kjo parti kur ishte ne pushtet punsojke AUTOMEKANIKET ofiqar TV MEKANIKET POLOIC KOMUNAL NJERZIT ME DIPLOM TE FAK>>> TEMPULLI INPEKTORA po cfar te mire do te presim ma tutje zoti na ndihmoft se ska mir as pi atinve e as prej ktinve

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress