Home » Sport » Shqipëria fiton ndaj Bjellorusisë, pritet të luajë në Ligën B

Shqipëria fiton ndaj Bjellorusisë, pritet të luajë në Ligën B

Shqipëria nga sezoni i ri i Ligës së Kombeve do të luajë në Ligën B.

Këtë e ka siguruar në ndeshjen e fundt, ku ka fituar ndaj Bjellorusisë me rezultat 3-2.

Shqipëria ka avancuar dhe ka thelluar epërsinë me dy golat e Sokol Cikalleshit, ndërsa bjellorusët kanë ngushtuar epërsinë me golin e Maksim Skavysh. Rezultatin në 3-1 e ka ngritur Rey Manaj me një gol të bukur me volej.

Me këtë rezultat ka përfunduar edhe pjesa e parë.

Bjellorusët nu, janë dorëzuar.  Max Ebong ka shënuar për bjellorusët në minutën e 80-të, duke bërë që Shqipëria të jetë në ethe për dhjetë minuta, deri në fishkëllimën e fundit.  

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress