Shqipëria kualifikohet në finalen e madhe të “Eurovisionit 2023”

Albina Kelmendi dhe familja e saj kanë arritur të kualifikohen në finalen e madhe të “Eurovisionit 2023”. Shqipëria të shtunën do të performojë me këngën “Duje”.

Këngëtarja nga Kosova mori votat e publikut për t’u futur në 10 shtetet që siguruan finalen nga 16 gjysmëfinalistët e dytë të enjten.

“Eurovisioni” sivjet organizohet në Liverpool të Britanisë së Madhe, në pamundësi të organizimit në Ukrainë.

Lini një Përgjigje

Previous post Ram Geci i “Festës së Bjeshkëve” në Alpe…
Next post Vuçiq pas takimit me Lajçakun: Kurti po do luftë