Shqiprim Arifi pas vizitës në Hagë: Veseli më tha ” gajlen e Preshevës e kam si gajlen e Mitrovicës”

Read Time:1 Minute, 5 Second

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, vizitoi ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli i cili ndodhet i paraburgosur në Dhomat e  Specializuara të Kosovës në Hagë.

“Sapo vizituam vëllezërit tanë këtu që padrejtësisht këtu në Hagë dhe për të theksuar respektin që kemi ne në Luginë të Preshevës për udhëheqësit e UÇK-së”, tha Arifi, pasi doli nga vizita.

Ai tha se kjo ushtri është boshti dhe themeli i UÇK-së e pa të cilën nuk do të kishim shtet.

“Konsiderojmë se ata do të lirohen shpejt e të pafajshëm dhe do të kthehen në vendlindjen e tyre”, tha Arifi.

Ai tha se është i befasuar me pozitivitetin e Veselit, Thaçit e Krasniqit.

Arifi tha se një fjali i ka mbetur në mendje.

“Ata më thanë se janë bë paraburgim, por mendojnë pozitivisht për të mirën e kombit dhe kjo më ka dhënë shumë emocione”, tha kryetari i Preshevës.

“Ish -kryeparlamentari më tha se dertin e Preshevës e kam sikurse dertin e  Mitrovicës”, deklaroi Shqiprim Arifi, duke cituar fjalët e Kadri Veselit.

Vizita e Arifit nuk është e vetmja që kohëve të fundit u janë bërë të paraburgosurve në Hagë.

Ditë më parë ata i vizitoi edhe Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës e para tij edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

https://fb.watch/dVPuMiB29I/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Murana e Gjergj Kastriotit në Prizren dhe zgjedhja e institucioneve komunale dhe qendrore të Kosovës në mes të Gjergj Kastriotit dhe Sulltan Mehmet pushtuesit
Next post Kombëtarja e femrave të Kosovës shënon fitore bindëse në miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut