Home » Lajme » Silva kërkon lojë sulmuese ndaj Bajernit

Silva kërkon lojë sulmuese ndaj Bajernit

Mesfushori i Mançester Sitit, spanjolli David Silva në prag të përballjes me Bajern Munihin, ka thënë se skuadra e tij do ta sulmojë skuadrën “bavareze” në “Alianz Arena”.

Bajern dhe Siti, do të përplasen të martën mbrëma në kuadër të xhiros se dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

“Ne kemi skuadër që mund ta sulmojmë Bajernin. Ne duhet ta ndryshojmë stilin tonë të lojës, dhe duhet të kërkojmë fitore pavarësisht se a luajmë në shtëpinë tonë apo në terren të huaj. Edhe kundër Bajernit do të aplikojmë lojën tonë dhe do të mundohemi ta mbajmë sa më shumë topin dhe të aplikojmë lojë sulmuese. Ne do të mundohemi të fitojmë këtë ndeshje”, ka thënë spanjolli.

It’s about a movement, an undertaking to combine authentic goals with student learning peri homeworks collection

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress