Home » Lajme, Vendore » Sinani e Salihu vizitojnë të prekurit nga vërshimet në Rahovicë dhe Raincë

Sinani e Salihu vizitojnë të prekurit nga vërshimet në Rahovicë dhe Raincë

Kryetarja e Preshevës, znj.Ardita Sinani me bashkëpuntorë bashk me Kryetarin e Kuvendit, z.Sami Salihun vizituan familjet e prekura nga vërshimet në fshatrat Rahovicë dhe Raincë

“Sot, bashkë me kryetarin e Kuvendit Komunal, z.Sami Salihu dhe me drejtorin e N.P “Moravica”, z.Gazmend Aliu, vizituam Rahovicën dhe Raincën, për t’i parë nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet. Shumë shtëpi, biznese e toka bujqësore mbeten të dëmtuara. Banorëve të prekur ju premtova se organet përgjegjëse do ta bëjnë vlerësimin e dëmeve, të cilat do t’i kompensojmë në përputhje me mundësitë buxhetore.

#BashkëiaDalim“, shprehet Kryetarja Sinani.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch