Situata në Veri të Kosovës, senatorët amerikanë takojnë Edi Ramën

Read Time:28 Second

Një delegacion i senatorëve amerikanë në Samitin e NATO-s, që po mbahet në Vilnius, Lituani, ka kërkuar një takim me kryeministrin, Edi Rama.

“Me delegacionin e Senatorëve Amerikanë në Samitin e NATO-s, në një takim të kërkuar prej tyre nisur nga shqetësimi për situatën në Veriun e Kosovës dhe qasjen jokonstruktive të palëve, e cila ka çuar në një përshkallëzim të rrezikshëm që duhet ndalur një orë e më parë, për t’u kthyer në tryezën e Dialogut duke finalizuar Marrëveshjen e Normalizimit”, ka shkruar Rama në ”Facebook’.

https://www.facebook.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Stoltenberg për veriun e Kosovës: Palët t`i ulin tensionet
Next post Qeveria e Kosovës shpall shtensionimin në veri, redukton policinë për 25%