Home » Sport » Sonte, në ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja Moldavi – Kosovë

Sonte, në ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja Moldavi – Kosovë

Kombëtarja e Kosovës rikthehet në skenë pas shumë muajve mungesë për shkak të pandemisë Covid-19. Dardanët sonte do të zbresin në fushën e stadiumit “Ennio Tardini” në Parma, ku do të përballen me Moldavinë, në ndeshjen e parë të edicionit të ri të Ligës së Kombeve, ndeshje e cila fillon në orën 20:45 dhe transmetohet drejtpërdrejt në RTK.

Kosova e nis edicionin e ri të kësaj gare, por vëmendjen e ka tek edicioni i parë i Ligës së Kombeve, pasi nuk i ka mbyllur ende llogarit. Në fakt, në tetor Kombëtarja jonë do të luajë në gjysmëfinale të ‘play-off’-it për Kampionatin Evropian kundër Maqedonisë së Veriut. Dhe ndeshjet kundër Moldavisë dhe Greqisë do t’i shërbejnë përzgjedhësit Challandes pikërisht për ta bërë sa më kompakt ekipin para kësaj ndeshje tejet të rëndësishme.

Para ndeshjes me Moldavinë përzgjedhësi Challandes ka pasur jo pak telashe, ngase disa futbollistë nuk kanë mundur t’i bashkohen Kombëtares, derisa 7 të tjerë iu bashkuan ekipit vetëm në Itali për shkak të ndalesës që ua bën autoritetet e shteteve nga vijnë për hyrje në Kosovë për shkak të pandemisë. Kosova llogaritet favorite në duelin e sotëm me moldavët, të cilët ndeshjen si vendas e luajnë në Itali për shkak se shteti i tyre nuk e ka pranuar ende pavarësinë e Kosovës.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch