Home » Lajme » SQARIM

SQARIM

Për hirë të informimit të drejt dhe profesional, me duhet ti sqaroj opinionit të gjerë por edhe shoqatës “Vatra”, se artikullin që e kam shkruar me titull, VATRA NUK PËRKRAH PARTITË POLITIKE QË MARRIN PJESË NË ZGJEDHJET PARLAMENTARE, qëndrojë pas atij shkrimi dhe mund da argumentojë qdo fjalë të Z.Tafil me audio inxhizim të cilin e posedoj si dhe video xhirimin qe të dyja e argumentojnë këtë që e ka thënë anëtari i kryesisë së “Vatra”-s. Nëse Z. Tafili i ka ra pishman ndonjë fjale që e ka thënë apo ka hasur në ndonjë presion nga subjektet tjera politike, kjo është diqka tjetër, por un si gazetarë i cili e kam përcjedhë këtë takim dhe e kam shkruar këtë artikul mund edhe ta argumentojë që kjo është e vrtetë. Kryesia e “Vatra”-s por edhe çdo kush që dëshiron të bindet mund të më kontaktojë dhe ta shohë audio inxhizimin që e posedoj. Për hirë të kodeksit gazetaresk, www.kosovalindorei.com duhet ta botojë këtë sqarim sepse po në këtë faqe është përmendur emri im.

 

Me rrespekt: M Ahmeti

mukarrem_a@yahoo.com

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress