Home » Lajme » Stankoviq: Jonuz Musliu i merr dy rroga të majme nga Serbia

Stankoviq: Jonuz Musliu i merr dy rroga të majme nga Serbia

Kryetari i Trupit Koordinues Zoran Stankoviq ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit të Junuz Musliut se ”Lugina është pjesë e Kosovës” duke thënë se ai merë paga nga buxheti i Serbisë në dy funksione.

“Ai merë rrogë si kryetar i kuvendit komunal në Bujanoc si dhe kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar. Për këtë sa më shpejt duhet të shihet a është konflikt interesi dhe se organet kompetente duhet të bisedojnë me atë dhe të shohin se cilat janë mundësit e sanksionimit”, theksoi Stankoviq.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch