Home » Lajme » Stankoviq: Serbët e Preshevës duhet të dalin me një listë zgjedhore

Stankoviq: Serbët e Preshevës duhet të dalin me një listë zgjedhore

Kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq është shprehur se në zgjedhjet lokale më 24 Dhjetor në Preshevë nuk pret incidentet  dhe ka rekomanduar që përfaqësuesit serb të dalin me një listë zgjedhore.

“Partit serbe nuk kanë këshiltarë komunal sepse kan dalë me dy lista zgjedhore. Nëse edhe kësaj here e përsërisin të njejtën gjë vështirë të hyjnë në kuvendin komunal. Mendoj se detyra e tyre është të përfaqësohen bashkarisht”, u shpreh Stankoviqi për të përditshmen serbe “politika”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch