Home » Lajme, Vendore » Talat Xhaferi zotohet për hapjen e kufirit Miratoc – Llojan

Talat Xhaferi zotohet për hapjen e kufirit Miratoc – Llojan

Pas vizitës në Serbi, kryeparlamentari Talat Xhaferi ka vizituar edhe komunën e Preshevës. Në takimin e realizuar me kryetarin e komunës dhe të kuvendit Sami Salihu, temë kyçe ishte hapja e kufirit MIratoc – Llojan.

Kryeparlamentari i Republikës së Maqedonis z Talat Xhaferi ju drejtua mediave ku tha se kjo është  ndalesa  e fundit në Preshevë  dhe përmbyllet vizita ime zyrtare në  Republikën e Serbisë.Sot ne gjatë takimit me kryetarin Arifi biseduam shumë  tema të ndryshme  konkretisht për hapjen e kufirit Miratoc-Llojan ku kjo çështje në të  ardhmen do të  ngritet edhe në  nivel qendror në  mes dy qeverive atë  të Maqedonisë dhe Sërbisë.

Kjo ishte vizita e parë  e kryetarit të  Parlamentit të  Maqeonisë në Preshevë dhe përbyllja e vizitës zyrtare të  delegaconit të  Maqedonisë që i bëri Republikës së  Serbisë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch