Home » Lajme » Të gjithë shqiptarëve kudo që janë: Gëzuar Festat e Nëntorit!

Të gjithë shqiptarëve kudo që janë: Gëzuar Festat e Nëntorit!

Të gjithë shqiptarëve kudo që janë:

                                            Gëzuar Festat e Nëntorit!

              Përvjetorin ngritjes së Flamurit të kastriotëve në Krujën e çliruar nga pushtuesit otoman;

              Përvjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë Natyrale;

               Përvjetorin e çlirimit përfundimtar të  Shqipërisë Londineze nga thundrakët nazi-fashist dhe sahanlëpirësit e tyre vendor;

              Përvjetorin e daljes publike të  Famëmadhes Ushtria Çlirimtare e Kosovës;

              Datëlindjen  e Komandantit legjendar të UÇK, Adem Jashari .

              Me dëshirë të zjarrtë, që ky përvjetor i këtyre Festave të Krenarisë dhe të Lavdisë kombëtare, të na shërbej si nxitje për të përbashkuar tërë potencialin mendor dhe veprues përreth Flamurit tonë, me një dëshirë, me një qëllim dhe nën një betim, që të punojmë shumë më tepër, me përkushtim dhe me vetëmohim, për T’ia shëruar, sa më shpejt, plotësisht dhe përfundimisht,  plagët që iu shkaktuan Atmëmdheut tonë të vetëm-Shqipërisë, nga kafshimet e hegjemonistëve shovinistë sllavo-grek,, të ndihmuar nga mujsharët ndërkombëtar të kohës!

Sinqerisht nga unë, një qelizë e Organizmit shqiptar!

27 nëntor 2013 

Sejdi Veseli         

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch