Home » Lajme » Të hënën, seanca e radhës ndaj Limaj dhe bashkëluftëtarëve të tij

Të hënën, seanca e radhës ndaj Limaj dhe bashkëluftëtarëve të tij

Prishtinë, 1 shtator – Avokati i Fatmir Limajt, Tomë Gashi,  ka njoftuar mediat se të hënën  do të vazhdojë seanca e radhës e rastit “Kleçka” ndaj Fatmir Limajt dhe nëntë bashkëluftëtarëve të tij.

Gashi, ka deklaruar nesër pritet të  vazhdojë shqyrtimi kryesor në rastin “Kleçka”, dhe poashtu pritet që të vendoset për leximin e raporteve të ekspertëve lidhur me analizimin e gjendjes psikike të dëshmitarit ‘X’.

“Mbrojtja e Limajt pret që rasti të përfundoj në shtator. Mendojmë se Limaj ka vuajtur mjaftë nga sistemi selektiv i drejtësisë dhe mendoj se sistemi i drejtësisë është mjaft i politizuar”, ka thënë Gashi.

One Response

  1. Jannie Bird thotë:

    Nesër do të vazhdojë seanca e radhës e rastit “Kleçka” ndaj Fatmir Limajt dhe nëntë bashkëluftëtarëve të tij.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch