Home » Lajme » Të rinjtë shqiptarë rrahin provokuesit maqedonas

Të rinjtë shqiptarë rrahin provokuesit maqedonas

Një grup të rinjsh shqiptarë janë përleshur dhe kanë rrahur një grup të rinjsh maqedonas të cilët kishin provokuar në Kumanovë.

 

Sipas dëshmitarëve të ngjarjes, një grup të rinj maqedonas me motoçikleta dhe flamuj maqedonas kishin parakaluar pranë shkollës së mesme “Sami Frashëri” në Kumanovë, duke provokuar dhe ofenduar nxënësit shqiptarë të kësaj shkolle, të cilët kishin dalur në pushimin mes orëve.

Defilimi i të rinjve maqedonas që dyshohet se janë huliganë ishte pjesë e atmosferës festive të ndeshjes së basketbollit Maqedoni – Spanjë në kuadër të evropianit 2011, kur po festohej dje para humbjes së kësaj ndeshje.

Ashtu që papritmas ka ndodhur edhe incidenti i cili ka përfunduar me grushte dhe shqelma për provokuesit, ndërsa për të qetësuar situatën kanë vepruar njësiti policor “Alfa” pranë SPB në Kumanovë.

These are far-fetched concepts and in truth could http://www.essaynara.com/ only ever be implemented with strict guidelines, care and understanding

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch