Home » Lajme, Politikë » THAÇI-HARADINAJT: MIK MUND TË JESH KUR RESPEKTON KËSHILLAT

THAÇI-HARADINAJT: MIK MUND TË JESH KUR RESPEKTON KËSHILLAT

“Mik mund të jesh kur respekton këshillat”, ka thënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kur i është kujtuar qëndrimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, lidhur me mosheqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ruajtjen e miqësisë me SHBA-në njëherësh.

Ai ka folur të mërkurën në “Debat” të RTK-së.  

“Nuk ka lider që mund ta cenojë miqësinë e SHBA-së me popullin e Kosovës. Pushtetet janë të ndara, Qeveria duhet të marrë vendime strategjike që lidhen me të ardhmen euro-atlantike”, ka thënë ai.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch