Home » Lajme, Vendore » Thaçi: Marrëveshja zhbllokon Kosovën

Thaçi: Marrëveshja zhbllokon Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi në Jerevan të Armenisë se ka marrë mbështetje se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje obliguese në rrafshin ndërkombëtar.

Ai tha se nga takimet e shumta që ka pasur me liderë të ndryshëm perëndimorë, ka marrë mbështetjen që të lëvizet konkretisht me hapa drejt arritjes së marrëveshjes. /RTK/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch