Home » Lajme, Vendore » THAÇI PROPOZON REFERENDUM PËR LUGINËN E PRESHEVËS

THAÇI PROPOZON REFERENDUM PËR LUGINËN E PRESHEVËS

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar edhe një herë lidhur me korrigjimin e kufirit dhe idenë për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën.

Në një postim në facebook Thaçi ka thënë se për këtë është duke punuar që të bëhet realitet.

 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch