Home » Lajme » Top 20-të transferimet e verës

Top 20-të transferimet e verës

Ne mendojmë se këto 20-të transferime janë mjaft të qëlluara dhe se do të shkëlqejnë gjatë tërë sezonit.

1- Sergio Aguero

Nga: Atletico Madrid
Në: Manchester City
Shuma: 38 milionë euro

Aguero ka qenë njëri ndër lojtarët më të përfolur gjatë kësaj vere. Gjithçka përfundoi pas përfundimit të Copa America, me argjentinasin i cili u transferuar te Manchester City.

Ai bëri debutimin e ëndrrave me klubin e tij të ri duke shënuar dy gola për 30 minuta. Kjo tregon se ai do të shkëlqej gjatë tërë sezonit për ishullorët.

2- Alexis Sanchez

Nga: Udinese
Te: Barcelona
Çmimi: 26 milionë euro

Sanchez u kërkuar nga shumë klube por në fund ai zgjodhi Barcelonën. Shpejtësia dhe fuqia e tij e bëjnë atë një lojtar shumë të rrezikshëm. Pritet që të shkëlqej te Barcelona gjatë sezonit të ri.

3- Cesc Fabregas

Nga: Arsenali
Te: Barcelona
Çmimi: 34 milionë euro

Njëra ndër sagat më të gjata në historinë e futbollit më në fund ka përfunduar. Fabregas më në fund është rikthyer te klubi ku ka filluar karierën futbollistike, aty ku mori mësimet e para të futbollit, pra te Barcelona.

Fabregas tani pritet të ndërtojë një mesfushë të Barcelonës e cila padyshim që mund lirisht të quhet më e mira në botë. Fabregas pritet të jetë kyç për Barcën së bashku me Xavin dhe Iniesta sa i përket mesfushës.

4- Nuri Sahin

Nga: Dortmundi
Te: Real Madridi
Çmimi: 10 milionë euro

5- Arturo Vidal

Nga: Leverkusen
Te: Juventusi
Çmimi: 10.5 milionë euro

6- Radamel Falcao

Nga: Porto
Te: Atletico Madridi
Çmimi: 40 milionë euro

7- Stekelenburg

Nga: Ajaxi
Te: Roma
Çmimi: 6.3 milionë euro

8- Neuer

Nga: Schalke
Te: Bayern Munich
Çmimi: 18 milionë euro

9 – Gervinho

Nga: Lille
Te: Arsenali
Çmimi: 13.5 milionë euro

10- Cazorla

Nga: Villareali
Te: Malaga
Çmimi: 21 milionë euro

11- Ashley Young

Nga: Aston Villa
Te: Manchester United
Çmimi: 19 milionë euro

12- Kevin Gameiro

Nga: Lorient
Te: PSG
Çmimi: 11 milionë euro

13- Romelu Lukaku

Nga: Anderlechti
Te: Chelsea
Çmimi: 25 milionë euro

14- The Janssen

Nga: Twente
Te: Ajaxi
Çmimi: 3.5 milionë euro

15- Javier Pastore

Nga: Palermo
Te: PSG
Çmimi: 42 milionë euro

16- Gokhan Inler

Nga: Udinese
Te: Napoli
Çmimi: 12 milionë euro

17- Lichtsteiner

Nga: Lazio
Te: Juventusi
Çmimi: 10 milionë euro

18- Arda Turan

Nga: Galatasaray
Te: Atletico Madridi
Çmimi: 12 milionë euro

19 – David De Gea

Nga: Atletico Madrid
Te: Manchester United
Çmimi: 19.5 milionë euro

20- Andre Schurrle

Nga: Mainz
Te: Leverkusen
Çmimi: 8 milionë euro

Search, network, order-essay-online.net and connect once you decide that you’d like to pursue a new position, it’s time to start looking for job openings

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch