Home » Lajme » Top golashënuesit dhe asistuesit në Ligën e Kampionëve

Top golashënuesit dhe asistuesit në Ligën e Kampionëve

Tani ne ju sjellim top golashënuesit në top ligat evropiane,La Liga,Premier Leauge,Serie A dhe Bundesliga.

La Liga:
1.Messi (Barcelonë) 13 gola
2.Higuain (Real madrid) 10 gola
3.Ronaldo (Real Madrid) 10 gola
4.Soldado(Valencia) 6 gola
5.Falcao (Athtletico Madrid) 6 gola
6.Juanlu (Levante) 5 gola
7.Llorente(Athtletic Bilbao) 5 gola
8.Agirretxhe (R.Sociedad) 4 gola
9.Miku (Getafe) 4 gola
10.Xavi(Barcelonë) 4 gola

Van Persie prinë me 10 gola në 10 ndeshje te liga angleze ku pas tij vijnë Rooney e Aguero me nga 9 gola.

Premier Leauge:
1.Van Persie (Arsenal) 10 gola
2.Rooney (Man.Utd) 9 gola
3.Aguero (Man.City) 9 gola
4.Dzeko (Man.City) 9 gola
5.Ba (Newcastle) 8 gola
6.Van der Vaart (Tottenham)6 gola
7.Balotelli (Man.City) 5 gola
8.Lampard (Chelsea) 5 gola
9.Agbonlahor (Aston Villa) 4 gola

10.Graham (Swansea) 4 gola

Serie A
Në Itali,Antonio Di Natale po tregohet më i miri me realizimin e golave dhe prinë si i pari në ranglistë.

1.Di Natale (Udinese) 7 gola
2.Klose (Lazio) 6 gola
3.Giovinco (Parma) 6 gola
4.Denis (Atalanta) 6 gola
5.Calaio (Siena) 5 gola
6.Jovetic (Fiorentina) 5 gola
7.Palacio (Genoa) 5 gola
8.Ibrahimovic (Milan) 4 gola
9.Moralez (Atalanta) 4 gola
10.Cavani (Napoli) 4 gola

Bundesliga

Edhe në bundesliga normalisht që prinë njeriu që pothuajse nuk e lejon të i ikë ndeshje pa shënuar gol.

1.Mario Gomez (Bayern Munchen) 12 gola
2.Huntelaar (Schalke 04) 10 gola
3.Pizarro (Werder Bremen) 8 gola
4.Podolski (Koln) 8 gola
5.Demba Cisse (Freiburg) 7 gola
6.Mandzukic (Wolfsburg) 7 gola
7.Lewandowski (Dortmund) 7 gola
8.Abdellaoue (Hannover) 7 gola
9.Raul (Schalke) 5 gola
10.Ribery (Bayern Munchen) 5 gola

As always, please share your own http://writemyessay4me.org/ thoughts or resources in the comments below

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress