Home » Sport » Trajneri i Kombëtares,De Biassi-Bereta

Trajneri i Kombëtares,De Biassi-Bereta

Mediat italiane kanë konfirmuar lajmin se një trajner italian shumë shpejtë pritet të zyrtarizohet në postin e kombëtares shqiptare në futboll.

Si favoritë për stolin kuq e zi thuhet të jenë 2 trajnerët italianë Gianni De Biasi dhe Mario Beretta. Që të 2 strategët italinë momentalisht janë të pa punë në Itali, kështu që edhe në mediat shqiptare po flitet për të 2 trajnerët italianë.

De Biasi ka drejtuar shumë skuadra italiane , gjithesjtë 10, e skuadra e fundit për të ishte Udinese në sezonin 2009-10. Ndërsa Beretta ka drejtuar plot 15 skuadra, të fundit Brescian në sezonin 2010-11.

Orët në vijim thuhet që edhe zyrtarisht do të zbardhin emrin e ri të kombëtares shqiptare, por se thuhet që është e sigurtë që trajneri do të jetë italianë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress