Home » Lajme » Treneri preshevar, Enver SAHITI zyrtarisht është emruar trajner i klubit futbollistik “Bashkimi” nga Kumanova

Treneri preshevar, Enver SAHITI zyrtarisht është emruar trajner i klubit futbollistik “Bashkimi” nga Kumanova

Në intervistën tonë trajneri I licensuar I UEFA-s I vetëm shqiptarë ka thënë se kjo është një ëndër që atij po I realziohet duke drejtuar një ekip shqiptar.Ai sot është nisur drejt Kumanoves ku dhe do të fillojë fazën përgatitore me klubin e tij.Trajneri Enver Sahiti po ashtu ka thënë se pretendimet e klubit janë që brenda 2 a 3 viteve të garojë edhe në kupat evropiane.Ndërkaq në pyetjen tonë se tani më a do të ketë mundësi që lojtarë nga Presheva ti ofrojën në skuadrën e tij , ai na është përgjigjur se me kënaqësi do të merrte lojtarë nga Presheva por ligjet e Maqedonis lojtarëve të huaj ua mundëson transferimin vetëm në ligën e parë.KF Bashkimi nga Kumanova është themeluar në vitin 1947 ndërkaq në vitin 2005 mori edhe kupën e Maqeonisë duke u bërë klubi I parë shqiptarë që merr këtë trofe.
RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch