Home » Lajme, Ndërkombëtare » Turqia nderon heroin legjendar Adem Jashari, parku i Stambollit do mbajë emrin e tij

Turqia nderon heroin legjendar Adem Jashari, parku i Stambollit do mbajë emrin e tij

Komuna e Bajram Pashës në Stamboll i ka dhënë një parku të qytetit, emrin e heroit kombëtar të shqiptarëve Adem Jasharit.

Ky nder që komuna e Bajram Pashës u bën shqiptarëve është për tu respektuar.

Shqiptarët e Turqisë dhe shtetit turk vazhdojnë të jenë gjithmonë në krah të shqiptarëve, gjë të cilën e tregojnë çdo ditë e më shumë me vepra.

/ Almakos/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress