Home » Lajme, Vendore » U themelua dega e Lëvizjes Qytetare ”Vatra” në Kamenicë

U themelua dega e Lëvizjes Qytetare ”Vatra” në Kamenicë

Koordinator i kësaj dege u zgjodhë prof.Pajazit Nuredini që jeton dhe vepron në Kamenicë.

Pajazit Nuredini është aktivist i hershëm në shërbim të kauzës shqiptare me shumë aktivitete sensibilizuese dhe veprimtari patriotike për kombin dhe traditën shqiptare. Pajazit Nuredini është aktivist në shumë shoqata për të drejtat e njeriut dhe njeri me vlera dhe virtyte të larta.

 

Kryetari Kadriu e falënderojë z.Nuredinin për angazhimin, gatishmërinë dhe vullnetarizmin e ofruar, për të kontribuar në kauzën e përbashkët të shqiptarëve të dëbuar nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja. Kadriu i uroi suksese Pajaztit duke nënvizuar se shqiptarët nga Lugina kanë nevojë për përfaqësim seriozë, të sinqertë e të ndershëm.

Zëdhënës: Fikri Mehmeti

Lëvizja Qytetare Vatra

Gjilan, 26.03.2017

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch