Home » Lajme » UDSH i uron të gjithë besimtarëve të fesë islame kudo që ndodhen festën e Kurban Bajramit

UDSH i uron të gjithë besimtarëve të fesë islame kudo që ndodhen festën e Kurban Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, shfrytëzoj rastin që në emër të Kryesisë së Unionit Demokratik Shqiptar dhe në emrin tim personal t’ju uroj të gjithë besimtarëve të fesë islame kudo që ndodhen festën e Kurban Bajramit me dëshirë që kjo ditë e shënuar të jetë ditë e përforcimit tonë ndaj besimit, sakrificës dhe tolerancës, forcimit të zemrave tona drejtë shkallëve më të larta të devotshmërisë.

Në këtë ditë të shënuar për myslimanët, të përkujtojmë edhe sakrificën e  invalidëve të luftës, familjeve të dëshmorëve, familjeve të të burgosurve dhe të gjithë atyre që kanë dhënë kontribut për vendin tonë.

Është kjo ditë kur dëshmohet sakrifica dhe solidariteti ndaj skamnorëve dhe ndaj njëri tjetrit, prandaj lusim Zotin që për këtë të shpërblejë të gjithë ata që sakrifikuan, për mundin e dhënë.

Le të shërbejë kjo festë si mesazh i paqes, lirisë dhe përpjekjes së përbashkët në realizimin e synimeve tona.

Andaj të gjithë besimtarëve kudo që janë urojmë festën e Kurban Bajramit, me shpresë se ndër ne dhe kudo në botë të mbretërojë paqja, qetësia dhe toleranca.

                                                                                                                                      05 Nëntor 2011

 

Kryesia Qendrore e Unionit Demokratik Shqiptar

Kryetar, Rahmi Zylfiu

“RTV Presheva”

Kavatas newell, a faculty member at the university of mary washington, introduces some initial ways that teachers can incorporate culturally responsive teaching help with homework online methods into their classrooms

One Response

  1. Chanel thotë:

    agim thoteb:Ju uroj pune te mbare e te pa lodheshme ne prgiadetje boksiereve tane dhe po ashtu dhe suksese ne kampionatin boteror, por mendoj se ne kete perberje eshte dasht me te vertet qe te jete dhe Alban Bermeta i cili dhe eshte i njohur per publikun kosovare, ku ne qdo turne qe ka marr pjese ne Kosove ka lene pershtypje te nje boksieri te mire dhe cilesor e po ashtu dhe nje kultur sportive.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress