Home » Lajme » Ulqin – rrufeja godet minaren e Xhamisë së Detarëve

Ulqin – rrufeja godet minaren e Xhamisë së Detarëve

Një rrufe e fuqishme ka goditur majen e minares së Xhamisë së Detareve në Ulqin.

Goditja ka dëmtuar pjesën e sipërme të minares, ndërsa në të njëjtën kohë ka shkaktuar edhe djegien e të gjitha paisjeve elektrike të shtëpive në periferi të Xhamisë së Detarëve si dhe linjat e shpërndarjes së energjisë elektrike.

Mendohet se dëmet mund të ishin më të mëdha nëse nuk do të kishte qenë i instaluar sistemi rrufepritës.

RTV Presheva

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress