Urim per kryetaren e ShShASh ”Papa Klementi XI Albani”, znj. Saranda Iseni

Read Time:51 Second

Nga Hysen Ibrahimi

Suedi, Förslöv, 27.11.2023

Lënda: Urim

E nderuara kryetare Znj. Saranda Iseni,

Jam i bindur në zgjuarësinë tuaj, intelektin dhe dashurinë ndaj krijimtarisë dhe çështjes kombëtare që ju keni. Duke u nisur nga kjo jam i bindur thellë se sukseset nuk do të mungojnë në drejtimin e Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi.  

Ndaj, pranoni urimet më të përzemërta për detyrën tuaj të re të kryetares së Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi.  Ky post është tejet me rëndësi për krijimtarinë në mërgatë, sepse do ti duhet historiografisë shqiptare në të ardhmën.

Ju garantoj se së bashku do të punojmë për pasqyrimin e veprimtarisë dhe jetës kulturore e kombëtare të mërgimtarëve shqiptarë në Suedi dhe më gjerë si dhe t’i sjellim përvojat tona edhe në trojet etnike shqiptare gjatë përurimit të librave tonë.

Me respekt, Hysen Ibrahimi, ish-Kryetar i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>Kur do të bëhet Evropa e Enverit Europa e Fishtës?!</strong>
Next post Albin Kurti në takim me QUINT-in: S’ka zgjedhje serbe pa marrëveshje