Home » Lajme, Vendore » Urim për Lirimin e Ramush Haredinaj

Urim për Lirimin e Ramush Haredinaj

URIM

Ne Shoqata e shqiptarëve nga  Kosova Lindore “Vatra” Urojmë përzemërsishtë për lirimin  e komandantit të zonës operative të Dukagjinit, ish- Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij nga Tribunali i Hagës.

Me këtë verdikt u dëshmua edhe një herë pastërtia e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, po ashtu urojmë që të gjithë luftëtarët e lirisë që gjenden në Burgje të jenë të lirë  për të cilën liri kanë dhënë shumë.

                                                                                                 29,11,2012

SHSHKL”VATRA”

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch