Ursula von der Leyen, nis sot një vizitë katërditore në Ballkanin Perendimorë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nis sot një vizitë katërditore në Maqedoninë e Veriut, Kosovë, Malin e Zi, Serbi dhe në Bosnjë e Hercegovinë.

Në mbrëmje ajo pritet të mbërrijë në Prishtinë, ku të hënën do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

 Të martën do të qëndrojë në Malin e Zi, pastaj në Serbi dhe në fund në Bosnjë e Hercegovinë.

Lini një Përgjigje

Previous post Aleksandër Vuçiq: Nuk i zbatojë pikat që kanë të bëjnë me njohjen e Kosovës
Next post Greg Delawie: BE-ja duhet të ndalojë përkëdheljen e VuçiqitGreg Delawie: