Home » Lajme, Vendore » Ushtria Serbe paralajmron fluturimin e aeroplaneve ushtarake mbi Lugine

Ushtria Serbe paralajmron fluturimin e aeroplaneve ushtarake mbi Lugine

Bazuar në mediat serbe, në kuadër të trajnimeve të rregullta ajrore , forcat ajrore të Ushtrisë së Serbisë do të kenë fluturime nga data 6 deri më 10 gusht në zonën e Nishit dhe në Jug të Serbisë respektivisht mbi teritorin e Luginës së Preshevës.

Duhet cekur se fluturime të ngjashme po bëhen kohë pas kohe në Luginë të Preshevës ku shqiptarët e këtushëm kishin shprehur shqetësimin e tyre pasi fluturimet kishin filluar menjëherë pas arrestimit të Marko Gjuriqit në veri të Kosovës.

Ky është linku i Ministrisë së mbrojtjes së Republikës së Serbisë:

KLIKO KËTU

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch