Home » Sport » Vdekja e Besimit, stresi para meçit

Vdekja e Besimit, stresi para meçit

Zbulohen arsyet e vdekjes së tai-bokserit Besim Kabashi. Njëri prej vëllezërve të tij, ka thënë se pas raportit të autopsisë, është vërtetuar se vdekja e Kabashit ka qenë natyrale pas një sulmi në zëmër dhe kjo ka ndodhur në spital.

“Ka pas sulm në zemër. Menjëhërë ai është dërguar në spital por pas rënies në koma nuk ka mundur ti mbijetoj. Autopsia e vërteton këtë se deri tek sulmi ka ardhur për shkak të stresit që ka pasur duke u përgaitur për mecin e 16 dhjetorit” ka thënë ai.

Kabashi të premten do të varroset të premten në vendlindjen e tij.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress