Home » Lajme » VESELI KATEGORIK: TREPÇA ASNJËHERË PJESË E BISEDIMEVE KOSOVË-SERBI

VESELI KATEGORIK: TREPÇA ASNJËHERË PJESË E BISEDIMEVE KOSOVË-SERBI

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sapo postoi qëndrimin e tij për Trepçën, pas polemikave që u zhvilluan sot nga BE dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Veseli theksoi se kurrë Trepça nuk do jetë pjesë e bisedimeve mes dy vendeve.

Ja postimi i plotë i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli në “Facebook”:

“Trepça, as nuk ka qenë, as nuk është dhe as nuk do të jetë çështje e hapur në dialogun me Serbinë. Me këtë gjuhë, BE është duke e rrënuar çdo perspektivë të dialogut dhe fqinjësisë së mirë. Trepça është e drejtë natyrore e shtetit të Kosovës. Sot dhe përgjithmonë”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch