Home » Lajme, Ndërkombëtare » VIDEO – MOGHERINI PRET NESËR PRESIDENTËT E BALLKANIT PERËNDIMOR

VIDEO – MOGHERINI PRET NESËR PRESIDENTËT E BALLKANIT PERËNDIMOR

Nesër në Bruksel mbahet takimi i ftuar nga Federica Mogherini, përfaqësues e lartë e BE-së për politikë të jashtme.

Aty do të jenë të ftuar tre presidentë dhe 3 kryeministra të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Nga Kosova, Mogherini ka ftuar presidentin Hashim Thaçi, nga Serbia Aleksandër Vuçiq, nga Mali i Zi Milo Gjukanoviq, kurse nga Shqipëria, Maqedonia e Bosnja, kryeministrat e vendeve respektive. Deri tani vetëm kryeministri shqiptar, Edi Rama, nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen për shkak të protestave të studentëve në Shqipëri.

TAKIM NË BRUKSEL

TAKIM NË BRUKSELMogherini pret nesër presidentët dhe kryeministrat e Ballkanit Përendimor

Posted by RTK on Tuesday, December 18, 2018

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch