Vlora Çitaku, Kurtit: SHBA-ja s’na sheh as neve me sytë e tu

Read Time:28 Second

Sekretarja e Përgjithshme e PDK-së, Vlora Çitaku, i ka reaguar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, për deklaratën se ky i fundit i ka thënë se ai nuk e sheh Serbinë me sytë e Amerikës. 

Çitaku i tha Kurtit se Amerika nuk e sheh me sytë e tij Serbinë, por as Kosovën, pasi sipas saj, në sytë e Kurtit, Kosova është shkatërruar qe dy dekada.

“Në sytë e Amerikës, Kosova është çliru, pavarësu, zhvillilu, ndërtu. Nihilist, cinik. Kaq je, dhe ke me mbet pa asnjë rezultat”, ka shkruar Çitaku.

https://www.facebook.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ramush Haradinaj i reagon Kurtit: Sytë e SHBA-së kanë qenë pilotët e saj
Next post Kthimi i dënimit me vdekje në Rusi- mbyllje goje e opozitës