Home » Lajme, Sport » Vogëlushi nga Presheva Arbër Saqipi talenti që po mahnit botën e futbollit

Vogëlushi nga Presheva Arbër Saqipi talenti që po mahnit botën e futbollit

Edhe një talent shqiptarë I cili po mahnit botën e futbollit. Vjen nga Presheva dhe nesër do të mbush 12 vjeç por ,ai që tani gjendet në mesin e yjeve të futbollit.

Ky është talenti Arbër Saqipi I cili nga ekspertët e futbollit zviceran po cilësohet si njëri ndër  talentet  më me perspektivë. Vogëlushi Arbër Saqipi karrierën e tij e kishte nisur në Klubin Futbollistik Rapesvill ku dhe u shpall kampion në këtë ekip, gjithashtu ai mori edhe çmimin si golashënuesi më i mirë. Gjatë këtij viti pas shumë kërkesave ai është bashkuar me ekipin e Grasshopper për grupmoshat U 13. Në këtë skuadër ai po përcillet nga shumë menaxher të futbollit të cilët që tani ia kanë vënë syrin që ta kenë në skuadrat e tyre.

Gjithashtu ai ka marrë oferta nga klube të ndryshme duke përfshirë Bayernin e Munich , B.Leverkusen, Hanoverin dhe disa skuadra spanjolle, italiane e angleze. Arbëri për veç mbështetjes së familjes, një përkrahje të madhe e ka edhe nga yjet e kombëtares helvetike si Gjerdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili si dhe nga lojtarët zviceran me të cilët shihet edhe në foto gjatë stërvitjeve si me Gaen Clichy, Inler dhe shumë të tjerë. Arbri me këto ritme që po ecën pritet që të jetë ikona e futbollit shqiptar dhe ai që tani ka synim që të vesh fanellën e kombëtares Kuq e Zi.

One Response

  1. Ky është talenti Arbër Saqipi I cili nga ekspertët e futbollit zviceran po cilësohet si njëri ndër talentet më me perspektivë. Vogëlushi Arbër Saqipi karrierën e tij e kishte nisur në Klubin Futbollistik Rapesvill ku dhe u shpall kampion në këtë ekip, gjithashtu ai mori edhe çmimin si golashënuesi më i mirë. Gjatë këtij viti pas shumë kërkesave ai është bashkuar me ekipin e Grasshopper për grupmoshat U 13. Në këtë skuadër ai po përcillet nga shumë menaxher të futbollit të cilët që tani ia kanë vënë syrin që ta kenë në skuadrat e tyre. Gjithashtu ai ka marrë oferta nga klube të ndryshme duke përfshirë Bayernin e Munich , B.Leverkusen, Hanoverin dhe disa skuadra spanjolle, italiane e angleze. Arbëri për veç mbështetjes së familjes, një përkrahje të madhe e ka edhe nga yjet e kombëtares helvetike si Gjerdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili si dhe nga lojtarët zviceran me të cilët shihet edhe në foto gjatë stërvitjeve si me Gaen Clichy, Inler dhe shumë të tjerë. Arbri me këto ritme që po ecën pritet që të jetë ikona e futbollit shqiptar dhe ai që tani ka synim që të vesh fanellën e kombëtares Kuq e Zi.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch