Home » Lajme » Vuçiq: Shqiptarë mos na i ktheni armët, sepse nuk lejojmë

Vuçiq: Shqiptarë mos na i ktheni armët, sepse nuk lejojmë

VuciqiKryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se hapat të cilët i ka ndërmarrë Prishtina, në siç e ka quajtur ai, rihapjen e linjës hekurudhore nga Beogradi në Mitrovicë, kanë provokuar një konflikt të hapur në Ballkanin Perëndimor, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Gjatë një pauze kur doli nga mbledhja e Zyrës për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë, ka shtuar, “Shqiptarët e Kosovës dhe Metohisë as mos ta mendojnë që t’i kthejnë armët drejt serbëve, sepse Serbia nuk do ta lejojë këtë”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch