Home » Sport » Xhaka gjobitet 1.000.000 euro nga federata Zviceriane !

Xhaka gjobitet 1.000.000 euro nga federata Zviceriane !

Sipas gazetave Zviceriane , thuhet se federata  Zviceriane e futbollit ka gjobitur Granit Xhaken .

Gjoba ka ardhur pasi  Xhaka pati nja shans të mirë për të shënuar gol në minutën e 85 të ndeshjes, rast të cilin e shpërdoroi në një mënyrë të dyshimtë duke mos treguar atë shkathtësin që e ka por duke qenë më pasiv pranë portës kundërshtare.

Tashme pritet vetem deklarata e vete futbollistit per kete gjobe te majme ndaj tij , dhe per rrjedhshmerine e ngjareve qe mund te ndodhin .

Shpresojme qe gjoba ndaj Granit Xhakes te anullohet.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress