Home » Lajme, Vendore » Xhandarmëria serbe largon Lapidarin sot në mëngjes rreth orës 7.15 nga qendra e Preshevës & Video

Xhandarmëria serbe largon Lapidarin sot në mëngjes rreth orës 7.15 nga qendra e Preshevës & Video

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WqWZZZpiAik

Rreth 200 pjestarë të xhandarmërisë sot në orët e hershme të mëngjesit rrethuan qytetin e Preshevës dhe me mjete të rënda teknike grabitën Lapidarin para godinës së Komunës së Preshevës.

Në akcion, përveç ekipeve të gazetarëve ishin prezent edhe mjete të blinduara me në krye komandantin e xhandarmërisë Bratislav Dikiqin me bashkëpunëtorë me asistencë të kryeshefit të stacionit policor të Preshevës Avdi Bajrami me zëvendësat e tij.

 

7 Responses

 1. Nexhati thotë:

  TURP…TURP…TURP…Turp për ata që e menduan, Turp për ata që e punuan, Turp për ata që e vendosën, Turp për ata që e përuruan, Turp për ata që u zotuan se do ta mbrojnë, Turp për gjithë Preshevën, Turp për gjithë Luginën. TURP…TURP…TURP

 2. Albani thotë:

  Oj Kosove Lindore mos thuj marrova,se qdo 100 vjet ka pase tradhetar te kombit qe i ka pase shqiptaria.
  Esat Pash Toptani,Rrahman Morina,Ali Shukria,ndersa ne Kosoven Veriore oj Lugine,doli tradhetari me i madh se Esat Pash Toptani e ai tradhetar eshte Hashim Thaqi.
  Ky eshte takimi i Thaqoviqit me Daqiqin oj Kosove Lindore,se ja u ka ba rrafsh juve flas per Kosoven Lindore,por jo jo ju ka mashtru o vellezer te Presheves,Medvegjes,e Bujanocit,ju ka mashtru ky tradhetarrrrrrrr i kombit.
  Oj Kosove Lindore,me djeg shume zemra per juve me besoni,mirepo as na nuk e kemi gjendjen e mire,ne bile me keq e kemi,hashim tradhetari i ka dhane autonomi mitrovices veriore,tash deri sa ta merr populli vesh.
  Kuku per neve Shqiptareve qka na ka gjet oj Kosove Lindore,me dhimbje te thelle kete koment po e shenoj.

 3. Basi thotë:

  Deri kur kshtu keta serbet dot shkojn kshtu nuk po mundet kush me i ndal,ato nje dit do t hyn edhe n kosov edhe do ti q rrenjosin permendoret tjera e jo me mujt me i ndal keta millosheviqa. Po me vjen shum keq per Luginen e presheves qe po perjetojn hala keso gjana . E Kosova, Kosova po hesht e nuk po mundet me i ndihmue edhe pse asht ba shtet po qfar shteti nuk po asht i zoti per veti e leje ma per n gjeti Tuuuuuuuuuuuuurp i madh.

 4. SADATI:GOSPONIC thotë:

  TURP PRESHEVA GJITHMON TRADHTARET MA TE MDHEJ KAN QEN NGA PRESHEVA KET E KA DESHMUAR HISTORIA POR EDHE LUFTRAT GJITHMON KOSOVARET DHE SHQIPERIA I KAN MBAJT ATA SIDOMOS LUFTA EFUNDIT SHUMICA E TYRE PIJSHIN KAFFE E KOSOVARET E KAN MBAJT LUFTEN

 5. luci thotë:

  O mazamakeq o lugin ne shiptar mi ndreq frizurat me kendue e me u rrok ndermjet veti e kemi vendin e par kur te esht pytje adheu ikim te gjith nenen politikanve ton ju qifsha erdhi shpi milosheviqi e naj heku labitarin turp per shqiprin per kosoven turp turp turp.

 6. rexhep thotë:

  E selamu alejkum
  Serbët veprojnë, ndërsa, Shqiptarët në gjumë ëndërrojnë…zgjohuni…zgjohuni…
  selam

 7. remi thotë:

  Qiki hoxha japaska qillu shum ekini tregu veten me kit lapidar pom dhimen deshmort edhe familja etinve se per juve mir ju njofmi ju sjeni te pushkus edim se kur ishke koha ju neper kafe ne preshev a preij mitrovice ktu ne front jo jo
  kshtu sfitohet lirija shkau rujke natun editun gra e burra ne veri edhe pushkat jau kapshin kforit aju marre marre marre mosi kesh kosoven edhe shqiprin aju fleni sjeni ju per pushk kjo asht radhti .

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch