Xhudistët e Kosovës të parët në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’

Read Time:34 Second

Xhudistët e Kosovës vazhdojnë dominimin në sportin e xhudos.

Loriana Kuka me medaljen e artë të fituar sot në Lojërat Mesdhetare , ishte garuesja e fundit e Kosovës në sportin e xhudos në ‘Oran 2022’.

Paraprakisht ishin fituar edhe katër medalje tjera në xhudo, dy të arta, me Distria Krasniqin e Laura Fazliun dhe dy të bronzta me Akil Gjakovën e Flaka Loxhën.

Sa i përket sportit të xhudos, Kosova në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” renditet e para – pra me pesë medalje në total (tri të arta e dy të bronzta).

Spanja ka të fituara gjashtë medalje në total, por renditet e dyta pasi ka një të artë më pak se shteti ynë. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post SHAIP KAMBERI, në VOTIMIN e PESTË, ZGJIDHET DEPUTET i LUGINËS së PRESHEVËS
Next post NGA GLLOGJANI DHE LYBENIQI DERI NË PREKAZ DHE POKLEK