Xhudistja Distria Krasniqi i sjellë medaljen e artë Kosovës

Read Time:25 Second

Distria ka fituar medaljen e artë në Grand Prix në Paris, në një nga turnet më të mëdha të xhudos.

Krasniqi në duelin final ‘rrahu’ xhudisten hungareze Rekka Pupp në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudistja jonë tregojë performacë të lartë jo vetëm në duelin final, por edhe në gjitha duelet që ajo sot i zhvillojë në Paris.

Distria mirë e nisin finalen kundër hungareze, duke dominuar në ‘tapet’, duke krijuar epërsinë të cilën e ruajti deri në fund të kësaj sfide.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Mjeshtri i shpifografisë, Profesor Pirro Prifti 
Next post Shqiptarët dhe boshnjakët e Serbisë duan reciprocitet të drejtash me serbët e Kosovës