Zëvendësministri i MPB-së të Turqisë bëri homazhe në Prekaz

Read Time:39 Second

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Turqisë, Munir Karalogulu, po viziton Kosovën. Ai sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, shkruar në ‘Facebook’, se sot ka shoqëruar për homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, zëvendësministrin e MPB-së të Turqisë, ku me këtë rast në kullën e Jasharajve janë mirëpritur nga Rifat Jashari.

“Nderimi dhe përulja që i bëhet sakrificës së familjes Jashari është nderim për të gjithë ne dhe të rënët për lirinë që e gëzojmë. Falënderoj Zëvendësministrin Karaloglu për vizitën në Republikën e Kosovës e veçanërisht për vizitën në Prekaz. Në frymën e bashkëpunimit mes shteteve tona realizojmë aspiratat e përbashkëta për zhvillim të mëtejmë”, shkroi Sveçla në Facebook’.

https://www.facebook.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post <strong>“Kosovë ne të dalim zot”,  dhe sot të gjithë jemi  me Albin  Kurtin</strong>
Next post “New Scientist”- Në Shqipëri është zbuluar një depozitë e madhe hidrogjeni në Bulqizë